Sofa – mebel bez którego nie możesz się obejść 9 września 2016 – Posted in: Bez kategorii

Sofa to mebel którego znaczenie we wnętrzu ciężko przecenić. Stanowi idealne miejsce do krótkiego odpoczynku, ale i też sprawdzi się na dłuższą chwilę spędzoną z ulubioną książką. Dzięki różnym kształtom, funkcjonalnościom i możliwości wyboru dowolnej tkaniny obiciowej, każdy może dopasować ten mebel do swojego wnętrza. Tym bardziej, że często umieszczamy ją w bardzo eksponowanym miejscu – na przykład w centrum salonu.

Rozmiar

Co głównie powinniśmy uwzględnić  przy wyborze sofy do własnego mieszkania? Przede wszystkim należy zastanowić się nad wielkością pomieszczenia i ilością wolnego miejsca jakim dysponujemy.  Od tego będą zależały wymiary mebla, który powinien się wpasować harmonijnie  w tą przestrzeń. Za mały „zniknie”  w pokoju za duży z kolei przytłoczy całe wnętrze.

Sofa Rivoli 2,5

Sofa Rivoli to przykład niewielkiej sofy pasującej do mniejszych pomieszczeń zobacz

Kolorystyka

Dodatkowo nie pomijajmy aspektu wizualnego – ważne, aby dopasować sofę do kolorystyki całego wnętrza, niezależnie od tego czy chcemy aby harmonijnie wtopiła się w nie, czy wywołujemy zamierzony efekt kontrastu.

Funkcje

Kolejną rzeczą o której musimy pomyśleć, to dodatkowe funkcje, jakie mogą nam się przydać. Najczęściej dotyczy to możliwości spania. Rozkładana sofa to idealne rozwiązanie na szybkiej stworzenie okazji do przenocowania gości. Aby można było wygodnie przespać całą noc najlepiej wybrać mechanizm z pełnowymiarowym, składanym materacem. Nie musimy się wtedy martwić o rozsuwające się części czy też niewygodne nierówności znane z tańszych rozwiązań.

Sofa Marina 3,5

Sofa Marina 3,5 – wygodny, rozkładany materac dzięki któremu można przespać komfortowo całą noc zobacz